Zawód Naukowiec

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej zaprasza wszystkie osoby w wieku 13+ na spotkania z cyklu „Zawód Naukowiec”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 kwietnia 2022 o godzinie 11:00. Spotkania mają charakter hybrydowy : odbywają się stacjonarnie i zdalnie. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie:

Wszystkich, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu w wersji stacjonarnej, zapraszamy (po spotkaniu z naukowcami) do zwiedzenia z przewodnikiem Kampusu B Politechniki Łódzkiej. Czas trwania spotkania w wersji stacjonarnej : 2.5 – 3 godziny. Link do spotkania w wersji zdalnej pojawi się na naszej stronie na kilka dni przed planowanym wydarzeniem.

Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich osób ciekawych świata. Opowiemy o najnowszych odkryciach naukowców, poznamy nowe wynalazki. Zobaczymy jak kształtują one naszą cywilizację, jak zmieniają i poprawiają jakość naszego życia oraz jak pomagają nam zrozumieć otaczający nas świat.

Dodatkową korzyścią płynącą z tych spotkań dla uczniów szkół średnich jest zapoznanie się z tematyką badań związaną z różnymi dyscyplinami naukowymi, do których przypisane są odpowiednie kierunki studiów na uczelniach. Pozwoli to na wybranie odpowiedniego do zainteresowań kierunku studiów.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!