Zmarł prof. dr hab. inż. Andrzej Jopkiewicz.

Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarł prof. dr hab. inż. Andrzej Jopkiewicz.

prof JopkiewiczW latach 1990 – 1996 był prodziekanem ds. dydaktycznych na Wydziale Mechanicznym PŁ, a w latach 1996 -1999 Prorektorem ds. Studenckich. Na tych stanowiskach aktywnie wspierał wdrażanie systemów punktowych ECTS oraz elementów jakości w dydaktyce.
Osiągnięcia naukowe i organizacyjne zostały docenione nagrodami, między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim, Medalem Edukacji Narodowej, nagrodą I stopnia Jerzego Buzka, Złotą odznaką STOP i Złotą odznaką NOT oraz Medalem za zasługi dla Politechniki Łódzkiej.
Od 1996 r. aktywnie działał w Stowarzyszeniu Wychowanków PŁ, w latach 2000 – 2011 pełnił funkcję Vice Prezesa Stowarzyszenia Wychowanków PŁ.

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Profesora Andrzeja Jopkiewicza odbędą się dnia 14 lipca 2021 r. o godz. 10.30
na Cmentarzu prawosławnym pw. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi (Doły), przy ul. Telefonicznej 10.