Dr inż. Adam Rylski prezesem Zarządu Łódzkiej Rady Federacji SNT-NOT

dr rylski foto by Piotr Słoma
Dr inż. Adam Rylski z Politechniki Łódzkiej został wybrany prezesem Zarządu Łódzkiej Rady Federacji SNT-NOT.

Federacja zrzeszając 39 różnych stowarzyszeń naukowo technicznych. Należy do niej blisko 100 tys. członków, działających w 45 terenowych oddziałach.

Dr inż. Adam Rylski jest adiunktem w Instytucie Inżynierii Materiałowej.

Zajmuje się wytwarzaniem cienkich warstw na elementach maszyn, mechanizmach, narzędziach, by zwiększyć ich trwałość i niezawodność. W swoim dorobku ma wiele patentów i wynalazków, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych wystawach. Został odznaczony prestiżowym Złotym Medalem WIPO - Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz w Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazczych. Ostatnio zdobył tytuł Srebrnego Inżyniera 2020 w kategorii Innowacje w XXVII Plebiscycie Czytelników "Przeglądu Technicznego".

Dr Rylski jest też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków PŁ.

Serdecznie gratulując wyboru, wierzymy, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.