wielkanoc2017_swpl.jpg

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Niech te Święta przyniosą nam wszystkim pokój
oraz wzajemną życzliwość.

Zarząd SWPŁ

 

zebranie zarzadu
W dniu 22 lutego 2017 roku odbyło się spotkanie członków Zarządu SWPŁ.

     Zebranie prowadził Prezes Stowarzyszenia mgr inż. Julian Bąkowski. Spotkanie to poświęcone było przygotowaniom do Krajowego Zjazdu Stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Od środy 22 lutego 2017 roku sekretariat Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej będzie przeniesiony do Biura Samorządu Studenckiego, Al. Politechniki 3a, 1-sze piętro, pokój nr 2 - jest to budynek w którym odbywały się dotychczasowe uroczyste sesje SWPŁ
Zmianie ulega też telefon do sekretariatu.

Aktualny adres sekretariatu to:
Al. Politechniki 3a
Biuro Samorządu Studenckiego, 1-sze piętro, pokój nr 2
90-924 Łódź

Aktualny numer telefonu:
42-631-28-41

Miło nam poinformować, że nasz kolega dr hab. inż. Zdzisław Czaplicki został nominowany do tytułu "Złoty Inżynier" w roku 2016 w plebiscycie Przeglądu Technicznego. Głosować można do 10 lutego 2017 roku na stronie Przeglądu Technicznego pod tym adresem: http://plebiscyt.przeglad-techniczny.pl/. Zachęcamy do głosowania!

 

zdzislaw has
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek 16 stycznia, zmarł wybitny mechanik, wieloletni dyrektor Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, innowator,  nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń studentów, doktorantów oraz pracowników nauki Wydziału Mechanicznego - prof. dr hab. inż. Zdzisław Haś. Laureat "Złotego Dyplomu" wręczanego przez Stowarzyszenie Wychowanków PŁ.

Czytaj więcej...

Rada Miejska zdecydowała o nadaniu nazw sześciu ulicom i jednemu placowi w Nowym Centrum Łodzi - plac przylegający do Centrum Nauki i Techniki w EC1. W ten sposób Łódź upamiętni znanych fabrykantów i wielkich filmowców. Znaleźli się wśród nich rodziny Scheiblerów, Poznańskich i Grohmanów, a także Krzysztof Kieślowski (reżyser, scenarzysta filmowy), Barbara Sass-Zdort (reżyserska filmowa, scenarzystka), Wojciech Has (reżyser filmowy, scenarzysta, producent) i Janusz Szosland - wybitny włókiennik, nauczyciel akademicki na Politechnice Łódzkiej, członek PAN oraz członek honorowy Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej. Jako Stowarzyszenie niezmiernie cieszymy się, że nasza inicjatywa uhonorowania Profesora Szoslanda ma tak szczęśliwy finał.

 

nowy rok 2017 m

Wszystkim Wychowankom PŁ życzymy
w nadchodzącym Nowym 2017 Roku
samych sukcesów osobistych i zawodowych,
spełnienia najskrytszych marzeń i planów,
siły do realizacji celów i optymizmu.

Zarząd SWPŁ.

Strona 1 z 14

Spis artykułów

Dołącz do nas

 

dolacz
Wypełnij deklarację i dołącz do Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Życie Uczelni

zycieuczelni

 

Czytaj z nami Życie Uczelni - Biuletyn Informacyjny Politechniki Łódzkiej.

Kontakt

Kontakt