Rada Miejska zdecydowała o nadaniu nazw sześciu ulicom i jednemu placowi w Nowym Centrum Łodzi - plac przylegający do Centrum Nauki i Techniki w EC1. W ten sposób Łódź upamiętni znanych fabrykantów i wielkich filmowców. Znaleźli się wśród nich rodziny Scheiblerów, Poznańskich i Grohmanów, a także Krzysztof Kieślowski (reżyser, scenarzysta filmowy), Barbara Sass-Zdort (reżyserska filmowa, scenarzystka), Wojciech Has (reżyser filmowy, scenarzysta, producent) i Janusz Szosland - wybitny włókiennik, nauczyciel akademicki na Politechnice Łódzkiej, członek PAN oraz członek honorowy Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej. Jako Stowarzyszenie niezmiernie cieszymy się, że nasza inicjatywa uhonorowania Profesora Szoslanda ma tak szczęśliwy finał.

Spis artykułów