Połączeni tradycją. Wzornictwo w Łodzi od międzywojnia do Politechniki Łódzkiej - wykład w ramach Uroczystej Sesji SWPŁ 2023

Wystąpienie w sposób popularnonaukowy będzie prezentowało tradycje nauczania i dokonania w zakresie wzornictwa tekstyliów, komunikacji wizualnej i innych dziedzin sztuki użytkowej w Łodzi od lat międzywojennych, aż do kształcenia na kierunku – Wzornictwo, jaki prowadzony jest obecnie na Politechnice Łódzkiej. Podkreślone zostaną związki naszej Uczelni z tradycją historyczną regionu oraz twórczy rozwój projektowania wspieranego lukasz grzejszczakprzez myśl technologiczną i inżynierską. Co stanowi o wyjątkowości w skali ogólnopolskiej tego kierunku studiów realizowanego przez Politechnikę Łódzką, która jako jedna z wiodących uczelni technicznych odwołuje się do kulturowego dziedzictwa.

Wykład poprowadzi pracownik Instytutu Architektury Tekstyliów,
historyk sztuki dr Łukasz Grzejszczak.

Zdjęcia z prywatnego zbioru dr Ł.Grzejszczaka. Wszelkie prawa zastrzeżone.