Mgr inż. Grzegorz Pisarski

pisarski

Absolwent Wydziału Chemicznego w 1962 roku (dyplom w zakresie inżynierii chemicznej).

Pracował jako technolog w Biurze Projektów Przemysłu Włókien Sztucznych „CHEMITEX” w Łodzi. Współpracował przy projektowaniu wielu dużych obiektów w różnych fabrykach przemysłu włókien sztucznych i chemicznych („ANILANA” w Łodzi, „ELANA” w Toruniu, „WISTOM” w Tomaszowie Mazowieckim,  „CELWISKOZA” w Jeleniej Górze,  „STILON”  w Gorzowie Wielkopolskim) a także przy projektowaniu fabryk w innych rodzajach przemysłu chemicznego oraz       pokrewnych (farmacja, chemia gospodarcza, pianka poliuretanowa – „POLOPREN”  w  Zgierzu i inne). Przez półtora roku (1985 / 86) pracował na kontrakcie w Iraku (w polskiej firmie drogowej „DROMEX”)  jako kierownik laboratorium chemicznego. W 1998 roku przeszedł na emeryturę. W późniejszym okresie działalności zawodowej zaangażował się we współpracy z Ogrodem Botanicznym w Łodzi w działania związane z projektowaniem i realizacją projektu w łódzkiej PALMIARNI.

Członek komitetu założycielskiego SWPŁ.