Spotkanie na placu Szoslanda - fotorelacja

13 czerwca 2017 roku o godzinie 12 przed EC1 Zachód w Nowym Centrum Łodzi spotkali się członkowie Stowarzyszenia Wychowanków, Stowarzyszenia Włókienników Polskich, sympatycy oraz wychowankowie Profesora Szoslanda. Wspólne zdjęcie na Placu im. prof. Janusza Szoslanda było symbolicznym podsumowaniem starań Stowarzyszenia o uhonorowanie Profesora.

foto by Elżbieta Staryga

W styczniu 2017 roku Rada Miejska zdecydowała o nadaniu nazw sześciu ulicom i jednemu placowi w Nowym Centrum Łodzi - plac przylegający do Centrum Nauki i Techniki w EC1 otrzymał nazwę imienia Janusza Szoslanda - wybitnego włókiennika, nauczyciela akademickiego na Politechnice Łódzkiej, członka PAN oraz członka honorowego Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Łódzkiej.

Uchwała Rady Miejskiej -> tutaj.